Proces projektowania

Każdy krok jest ważny, ale pierwszy jest najważniejszy. Projektowanie jest tym pierwszym krokiem.

Jako firma specjalizująca się w produkcji części zamiennych dla branży motoryzacyjnej, jak również w produkcji części maszyn, przyrządów i detali znajdujących zastosowanie w przemyśle i szeroko rozumianych branżach użytkowych, kładziemy duży nacisk na projektowanie i rozwój naszych wyrobów i wyrobów produkowanych pod indywidualne zamówienie klienta. Z tego względu, że jesteśmy otwarci na innowacyjne wdrożenia i projekty mamy styczność z wykonywaniem prototypów i nie ograniczmy się tylko do produkcji wielkoseryjnej.

Wstępna koncepcja produktu

blank

Przed przystąpieniem do wdrażania nowego elementu do produkcji opracowujemy wstępną koncepcję produktu oraz dobieramy przybliżoną technologię, w jakiej będziemy ten detal produkować. W zależności od koncepcji produktu i dobranego surowca korzystamy tokarek CNC, frezarek CNC, centrów obróbczych CNC, pras wulkanizacyjnych i linii do odlewania poliuretanu.  Kolejno proces projektowania może przebiegać dwutorowo bez względu na to czy będzie to pojedynczy element, czy też produkcja seryjna.

Pierwszy wariant – polega na odtworzeniu elementu, który mógł ulec zużyciu lub zniszczeniu. Często otrzymujemy zamówienia na części maszyn rzadkich lub nietypowych, gdzie zamienniki są trudno dostępne lub po prostu ich nie ma. W tej sytuacji  staramy się odtworzyć  element zniszczony. W tym przypadku proces rozpoczyna się od zwymiarowania wzorcowego elementu lub też częściej od wystosowanej prośby do klienta o przekazanie nam (gdy jest to możliwe) lub zwymiarowanie elementów współpracujących z częścią, którą zamierzamy odtworzyć, a w niektórych przypadkach również od propozycji zmiany materiału na inny np. gumę na poliuretan.  

Druga możliwość to  tworzenie prototypu, na podstawie szkiców i/lub wytycznych klienta. Korzystając z wiedzy i doświadczenia nasi technologowie i projektanci są w stanie zweryfikować i zoptymalizować projekt.

Projekty 3D i projekt formy

blank

Dalsze kroki są już wspólne.  Przy pomocy programu Solidworks Professional CAD projektowany jest model 3D detalu i dobierane są optymalne rozwiązania do potrzeb rynku czy indywidualnego klienta. Kolejno jeżeli zamówienie tego wymaga (czyli element w części lub całości na składać się z gumy lub poliuretanu) przystępujemy do projektowania formy, którą produkujemy z wykorzystaniem oprogramowania CAM na maszynach sterowanych numerycznie. Dodatkowo przy projektach opartych na poliuretanie często stosowanym przez nas rozwiązaniem jest zastosowanie wzorca z druku 3D.

Po zatwierdzeniu projektu zamówienie przekazywane jest do działu produkcji. Wszystkie zapytania rozpatrywane są indywidualnie. Realizujemy zróżnicowane projekty i nie boimy się wyzwań. Dopuszczamy przekazanie dokumentacji technicznej i rysunków wykonawczych elementu klientowi jak również przesłanie prototypu lub próbki produktu do akceptacji.

Zapraszamy do współpracy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.