Poduszki skrzyni biegów są elementami metalowo-gumowymi, które pełnią funkcję montażową oraz jednocześnie mają za zadanie zapewnić komfort. Jest to element eksploatacyjny i szczególnie przy w większych przebiegach pojazdów ulega awarii. Nie bez znaczenia pozostaje również wiek pojazdu oraz warunki atmosferyczne, gdyż guma ulega starzeniu i traci swoje właściwości.

Awarie tego elementu powstają niezależnie od typu skrzyni biegów danego pojazdu. Ręczne oraz zautomatyzowane skrzynie są podatne na taką usterkę. Ryzyko wystąpienia tej usterki jest bardziej prawdopodobne w jednostkach napędowych charakteryzujących się dużą mocą.

Decydując się na zakup poduszki skrzyni biegów należy pamiętać, że jej funkcją jest również tłumienie drgań. Element ten powinien być wykonany z dobrze absorbującego, a jednocześnie wytrzymałego materiału. Wieloletnia obecność na rynku części samochodowych pozwoliła nam na wprowadzenie sprawdzonych rozwiązań spełniających te cechy. Wysoka jakość naszego produktu zapewnia wysoką wytrzymałość elementu przy zachowaniu skutecznego tłumienia jakim powinna się charakteryzować poduszka skrzyni biegów.