Instrukcja obsługi ściągacza TED97715 (Instrukcja nr 40)

Ściągacz TED97715 do tulei 00503549 w samochodach Opel Astra H oraz Opel Zafira B.

Ściągacz TED97715
Ściągacz TED97715
Tuleja 00503549
Tuleja 00503549

Ściągacz umożliwia prawidłowy montaż i demontaż tulei bezpośrednio na samochodzie. Dzięki zastosowaniu gwintu trójkątnego ściągacz charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Aby ułatwić pracę i zapewnić prawidłową eksploatację, należy przez każdym użyciem nasmarować śrubę oraz łożyska.

Poniżej znajduje się instrukcja obsługi ściągacza:

1

Zaczynamy od nałożenia na belkę od wewnętrznej strony dużej kształtki z wycięciami oraz montujemy śrubę.

2

Następnie montujemy element, który wyprasuje zużytą tuleję. Całość skręcamy, pilnując, aby kształtki prawidłowo się zaparły.

3

Po usunięciu tulei dokładnie czyścimy oraz smarujemy gniazdo. Nakładamy element dopasowany do nieregularnej powierzchni tulei.

4

Ustawiamy w odpowiedniej pozycji tuleję od środka belki oraz element zapierający.

5

Montujemy śrubę, a następnie całość skręcamy, kasując luz.

6

Podczas wprasowywania pilnujemy, aby tuleja się nie kantowała. Prasujemy do momentu oparcia się kołnierza tulei o belkę.

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii