Poduszki silnika to elementy, które łączą silnik z karoserią pojazdu. Są odpowiedzialne za tłumienie drgań oraz wibracji, a także za niwelowanie hałasu i ruchu silnika, dzięki czemu karoseria jest chroniona przed uszkodzeniem. Pamiętajmy również, że poduszka silnika pracuje w otoczeniu, które generują znaczne ilości ciepła – szczególnie jeśli są w sąsiedztwie kolektora wydechowego. Dlatego tak ważne jest dobranie właściwych materiałów do produkcji tych elementów, które zapewnią im wysoką żywotność.

Obecnie w samochodach, w zależności od marki oraz klasy samochodu, użyte są proste poduszki silnika złożone z elementu metalowego i gumowego lub bardziej zaawansowane rozwiązania jak np poduszki olejowe, a także poduszki o zmiennej charakterystyce tłumienia drgań. Odpowiednia poduszka silnika powinna zarówno odpowiednio tłumić wibracje, jak też być elementem odpornym na nieustanne naprężenia.

Wpisy powiązane z produktem:

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.