Wymiana uszczelki serwa TEDGUM 00748698 (Instrukcja nr 33)

Utrata szczelności na tłoku roboczym jest często występującą usterką serwa hamulca. Objawem usterki jest charakterystyczny odgłos syczenia podczas naciskania hamulca. Usterka ta może być łatwo naprawiona poprzez wymianę uszczelki na nową. Proces wymiany nie jest skomplikowany, ale należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić powierzchni tłoka. Nawet niewielkie zarysowanie tłoka może doprowadzić do konieczności wymiany całego elementu.

Poniżej przedstawimy kolejne etapy wymiany uszczelki:

1

Usuń zużytą uszczelkę najlepiej za pomocą plastikowej szpatułki, tak aby nie zarysować wewnętrznego tłoka. Nawet najmniejsze zarysowanie może doprowadzić do utraty szczelności, co będzie skutkować potrzebą wymiany całego elementu.

2

Po usunięciu starej uszczelki należy dokładnie wyczyścić zewnętrzną część tłoka. Następnie dokładnie nasmarować nową uszczelkę dołączonym smarem silikonowym od wewnątrz oraz dolną część do kołnierza na zewnątrz. Należy stosować wyłącznie smar silikonowy, ponieważ inne substancje mogą prowadzić do osłabienia lub uszkodzenia elementu po pewnym czasie.

3

Wciśnij nasmarowana tulejkę na tłok, tak aby znalazła się zaraz przy obudowie.

4

Tulejkę pomocniczą należy nałożyć od góry, docisnąć nią uszczelkę i w tym samym czasie za pomocą szpatułki należy równomiernie wcisnąć uszczelkę tak, aby krawędź weszła w metalową obudowę serwa.

5

Jeżeli dolna krawędź jest na całej powierzchni włożona w obudowę, należy równomiernie i z wyczuciem uderzać tuleję pomocniczą za pomocą młotka i tym samym wcisnąć uszczelkę aż do linii kołnierza. Kołnierz uszczelki powinien na całej długości przylegać do obudowy.

Po zamontowaniu uszczelki można serwo zamontować z powrotem w samochodzie.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Nowości – czerwiec 2024

Ostatnie przed wakacjami nowości zawierają zróżnicowaną ofertę zaczynającą się od śrub mocowania tulei do takich samochodów jak Audi, Cupra, Seat, Skoda, oraz

Więcej »

Nowości – kwiecień 2024

Nasze kwietniowe nowości produktowe zawierają 23 nowe pozycje. Wprowadziliśmy do oferty kilka nowych tulei, także wraz ze śrubami dla takich samochodów, jak

Więcej »

Nowości Marzec 2024

W marcu wprowadziliśmy do oferty 13 nowych indeksów. Ponad połowa z nich to elementy poliuretanowe, wśród których ciekawą pozycją jest tylna tuleja

Więcej »