Wymiana wkładu tulei wahacza przedniego Honda Civic VIII (Instrukcja nr 9)

Jak w łatwy sposób wymienić wkład tulei wahacza w samochodzie Honda Civic VIII. Wymiana całego wahacza to spory wydatek. Możliwe jest także wykorzystanie oryginalnej metalowej obudowy tulei. Koszty naprawy można znacząco obniżyć przy pomocy wkładu tulei 00264466.

00264466 – Wkład gumowy tylnej tulei wahacza przedniego dolnego (L=P) Honda Civic VIII

Poniżej przedstawiamy dokładny proces wymiany:

1

Przed wymianą wkładu należy zaznaczyć linią odpowiednie położenie wkładu względem obudowy.

2

Aby usunąć zużyty wkład metalowo-gumowy z obudowy, należy użyć prasy hydraulicznej lub mechanicznej.

3

Po wyprasowaniu obudowę należy dokładnie oczyścić z rdzy i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Dodatkowo sprawdzić ogólny stan obudowy.

4

Przed wprasowaniem należy nasmarować wewnętrzną część obudowy smarem grafitowym dla ułatwienia wprasowania elementu.

5

Wkład należy wprasować do obudowy, zwracając uwagę na to, aby naciskać prasą na zewnętrzną część wkładu za pomocą odpowiednio dopasowanej tulei.

6

W trakcie wprasowywania należy zwrócić uwagę na ustawienie wkładu. Powinien być on w osi symetrii z gniazdem, aby wyginanie żeber przebiegało prawidłowo.

7

Po wszystkich wcześniejszych operacjach poduszkę należy zakonserwować przed rdzą, np. pomalować farbą zabezpieczającą.

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Nowości Luty 2021

Nowe zestawy tulei metalowo-gumowych do samochodów marki Kia oraz Hyundai, a także zestaw poliuretanów do Toyoty 4-Runner oraz Land Cruiser

Więcej »