Instrukcja demontażu i montażu gumy stabilizatora Mercedes W204 TED11549 (Instrukcja nr 29)

Poniższa instrukcja przedstawia prawidłowy demontaż oraz montaż gumy stabilizatora dla Mercedes Klasy C (W204).

Ze względu na szczególny sposób zamocowania oryginalnych gum stabilizatora do montażu, oprócz elementów gumowych, dołączone są także metalowe obejmy.

1

Zanim zdemontujemy zużyte tuleje, musimy zaznaczyć ich położenie na drążku stabilizatora.

2

Usuwamy stalową obejmę oraz usuwamy zwulkanizowaną gumę. Drążek musi być dokładnie oczyszczony przed montażem nowych gum

3

Rozszerzamy nową obejmę oraz umieszczamy w niej gumowy wkład. Element musi być na tyle rozszerzony, aby do środka zmieścił się drążek stabilizatora.

4

Montujemy element na drążku stabilizatora.

5

Ściskamy obejmę, aby zlikwidować luz. Naprawiony stabilizator można ponownie zamontować w samochodzie.

6

Prawidłowo zamontowany element.

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Nowe produkty Maj 2020

Aż 23 nowe pozycje zostały wprowadzone do naszego portfolio w maju. Wśród nich poza elementami do samochodów osobowych, pojawiło się

Więcej »

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.