Obsługa ściągacza TED98203 do tulei wahliwych BMW na YouTube

Opublikowaliśmy na naszym kanale na YouTube nowy film. Tym razem jest on poświęcony wymianie tulei do piasty tylnego dolnego zewnętrznego wahacza. Jest to możliwe dzięki ściągaczowi TED98203. Film można obejrzeć poniżej: 

Ściągacz umożliwia dokonanie naprawy bezpośrednio na pojeździe, bez demontowania tylnej zwrotnicy. Uszkodzenie tulei wahliwych podczas wymiany jest częstym problemem z jakim spotykają się warsztaty samochodowe. Utrudniony dostęp do gniazda nie ułatwia zadania. Nawet mały błąd może spowodować uszkodzenie tulei, dlatego przy montażu bardzo ważne jest użycie odpowiedniego narzędzia, które będzie naciskać wyłącznie zewnętrzną, metalową część tulei, nie naciskając na pozostałe elementy.

Prezentowany na filmie ściągacz umożliwia prawidłowy demontaż oraz montaż tulei bezpośrednio na samochodzie. Śruba posiada gwint trójkątny co powoduje jej wysoką wytrzymałość. Produkt jest wykonany z wysokowytrzymałej stali 40HM.

Ściągacz umożliwia wymianę tulei o kodzie 00088661.

Zastosowanie:

  • BMW Seria 5 (E39, E60, E61);
  • BMW Seria 6 (E63, E64);
  • BMW Seria 7 (E38, E65, E66);
  • BMW X5 (E53)
  • BMW Z8

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

mechanik

Wymiana tulei wahliwej

Tuleja wahliwa (pływająca) to szczególny przypadek tulei wahacza. Różni się ona budową w porównaniu do standardowej tulei metalowo-gumowej zarówno wyglądem

Więcej »

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszej listy mailingowej !

Zgłoszenie błędów na stronie