Zestawy tulei do naprawy zawieszeń

Zamawiać tuleje osobno, czy w zestawie?

Dobór elementów zawieszenia to pracochłonna czynność, która nie zawsze gwarantuje powodzenie. Zamawianie osobno tulei zawieszenia może nieść za sobą ryzyko pomyłki oraz braków niektórych elementów. Cały komplet zawieszenia jednorazowo dostarcza wszystkie elementy, które powinny być wymienione.
Zamawianie zestawu poprzez podanie jednego kodu towaru ułatwia także złożenie zamówienia i minimalizuje ryzyko pomyłki. Szczególnie jest to korzystne przy zawieszeniach wielowahaczowych (wielodrążkowych), gdzie kompletny zestaw zawiera kilkanaście różnych elementów. Zestawy TEDGUM to wygoda oraz gwarancja dobrego dobrania elementów. Zestawy zawieszenia to także oszczędność czasu i pieniędzy.

Co zawierają zestawy TEDGUM?

Zestawy tulei mają za zadanie ułatwienie doboru elementów zawieszenia, co ma ułatwić skompletowanie i zamontowanie wszystkich części. Jednak w niektórych przypadkach stworzenie całego kompletu może być utrudnione ze względu na drobne różnice w zawieszeniu w zależności od wersji modelu. Najczęściej różnice dotyczą drążków stabilizatora, dlatego najczęściej nie są one uwzględnione w naszych zestawach i należy je dobrać osobno, co będzie niezwykle proste przy użyciu naszego katalogu. W uwagach do gum stabilizatora znajdują się informacje dotyczące średnicy drążka. Przed zamówieniem wystarczy zmierzyć drążek stabilizatora oraz zamówić odpowiednie zestaw gum. Niekiedy różnice dotyczą innych tulei i w tych przypadkach takie tuleje nie zawierają „problematycznych” tulei, które należy domówić osobno, lub oferowane są 2 różne zestawy różniące się właśnie tymi tulejami.

W skład zestawu mogą wchodzić tuleje przedniego zawieszenia, tylnego zawieszenia lub tuleje, które składają się na kompletne zawieszenie danego modelu.

W jaki sposób znaleźć numer zestawu tulei?

1. Wybór marki

Z głównego okna katalogu wybierz markę samochodu, do którego poszukujesz części

2. Wybór modelu

Wybierz model samochodu

3. Wybór rocznika (i wersji)

Wybierz rocznik modelu (i wersji, jeżeli jest taka opcja) dla przedniego lub tylnego zawieszenia samochodu

4. Wybór zestawu

Po wybraniu rocznika pojawi się okno ze schematem zawieszenia, a po prawej stronie (lub na dole) widoczna będzie lista elementów dostępnych do danego schematu. Jeżeli do danego modelu jest dostępny komplet tulei -będzie on widoczny wśród dostępnych elementów.

5. Okno kompletu

Nazwa kompletu daje informację, czy komplet dotyczy zawieszenia przedniego, tylnego, czy może dotyczy całego zawieszenia. Powyżej jest także lista numerów schematu, które wchodzą w skład kompletu. W prawym dolnym rogu okna kompletu znajduje się przycisk SZCZEGÓŁY, po którego kliknięciu przechodzimy do okna szczegółów.

6. Składniki kompletu

Po najechaniu na komplet na schemacie podświetlą się elementy wchodzące w jego skład. Należy pamiętać, że schemat zawieszenia uwzględnia jedną stronę i większość elementów w komplecie (z nielicznymi wyjątkami) są w ilości 2 sztuk (dla prawej i lewej strony zawieszenia). W przypadku gdy komplet dotyczy przedniego i tylnego zawieszenia, na schemacie będą widoczne jedynie elementy wybranego schematu.

7. Numer kompletu

Numer kompletu znajduje się w górnej części okna kompletu. Jest to numer, pod którym można zamówić cały zestaw tulei.

8. Ilość tulei w komplecie

W uwagach elementu znajduje się informacja o tym, ile tulei wchodzi w skład kompletu oraz inne istotne informacje.

9. Okno szczegółów kompletu

Tak jak w przypadku pojedynczych elementów, tak i w przypadku kompletu, w widoku szczegółów widoczne są informacje szczegółowe zastosowania, takie jak rocznik, pojemność, typ modelu i typ silnika

Aby znaleźć odpowiedni zestaw tulei zawieszenia, zapraszamy do naszego darmowego katalogu online pod adresem: https://katalog.tedgum.pl/

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

40 lat od premiery Mercedesa 190

Rozpoczął się nowy rok, niemniej zaledwie miesiąc temu mieliśmy okrągłą rocznicę niezwykłego samochodu. Pojazd ten należał do niezwykle prestiżowej marki, a jednocześnie

Więcej »

Nowości styczeń 2023

Pierwsze w tym roku nowości, to duże zróżnicowanie w asortymencie. W ofercie pojawiły się 2 nowe wahacze przednie do Mercedesów klasy A,

Więcej »

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzących Świąt życzymy wszystkim, aby nadzieja i radość zastukały do Waszych drzwi, a Nowy Rok przyniósł pomyślność i szczęście każdego

Więcej »

Regeneracja wyrobów Gumowych

Czym jest regeneracja wyrobów gumowych? Regeneracja wyrobów gumowych polega na odzyskaniu z oryginalnego produktu rdzenia, który zostanie wykorzystany do wykonania nowego elementu.

Więcej »

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.