obraz gumy i łączniki stabilizatora

Gumy i łączniki stabilizatora

Podczas pokonywania łuku każdy pojazd przechyla się w przeciwną stronę do kierunku zakrętu poprzez działanie siły odśrodkowej. Z jednej strony pojazdu zawieszenie ulega ugięciu, a z drugiej się rozciąga. Aby przeciwdziałać nadmiernym wychyłom nadwozia, producenci samochodów zaczęli stosować połączenie zawieszeń kół znajdujących się w tej samej osi, jakim jest drążek stabilizatora. Ograniczenie przechyłu pojazdu podczas pokonywania zakrętów znacząco wpływa na pewność i bezpieczeństwo prowadzenia.

Zawieszenie bez drążka stabilizatora
Zawieszenie z zainstalowanym drążkiem stabilizatora

Poszczególne koło jest połączone z drążkiem stabilizatora za pomocą łączników stabilizatora, które są jednocześnie tłumikami drgań. To samą rolę pełnią również gumy stabilizatora, które są ostatnim, ale niezwykle ważnym elementem układu. Elementy te, mają wysoki wpływ na komfort podróży. Uszkodzone, powodują nieznośne wibracje oraz hałas dobiegający z zawieszenia. Dlatego ważne jest, aby były starannie wykonane z odpowiednio dobranych materiałów najwyższej jakości. Oferowane przez nas elementy zapewniają bezpieczną oraz długotrwałą eksploatację.

Wpisy powiązane z produktem:

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.