Podczas pokonywania łuku każdy pojazd przechyla się w przeciwną stronę do kierunku zakrętu poprzez działanie siły odśrodkowej. Z jednej strony pojazdu zawieszenie ulega ugięciu, a z drugiej się rozciąga. Aby przeciwdziałać nadmiernym wychyłom nadwozia, producenci samochodów zaczęli stosować połączenie zawieszeń kół znajdujących się w tej samej osi, jakim jest drążek stabilizatora. Ograniczenie przechyłu pojazdu podczas pokonywania zakrętów znacząco wpływa na pewność i bezpieczeństwo prowadzenia.

Zawieszenie bez drążka stabilizatora
Zawieszenie z zainstalowanym drążkiem stabilizatora

Gumy stabilizatora (tuleje stabilizatora) rolę pełnią utrzymania drążka stabilizatora w miejscu oraz tłumi drgania, są one niezwykle ważnym elementem układu. Elementy te, mają wysoki wpływ na komfort podróży. Uszkodzone, powodują nieznośne wibracje oraz hałas dobiegający z zawieszenia. Dlatego ważne jest, aby były starannie wykonane z odpowiednio dobranych materiałów najwyższej jakości. Oferowane przez nas elementy zapewniają bezpieczną oraz długotrwałą eksploatację.

Wpisy powiązane z produktem:

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.