Wymiana tulei belki tylnej za pomocą ściągacza TED48027 w Renault Laguna

Ściągacz umożliwia prawidłowy montaż tulei bezpośrednio na samochodzie, bez konieczności demontażu tylnej belki. Dzięki zastosowaniu gwintu trójkątnego ściągacz charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Aby ułatwić pracę i zapewnić prawidłową eksploatację, należy nasmarować śrubę oraz łożyska.

Poniżej przedstawiamy proces wymiany dla tulei 00584273,00584274
Renault Laguna II, III:

1

obraz obsługa ściągacza TED48027 1
Pierwszym krokiem przed demontażem starej tulei jest złożenie kształtki, która wyprasuje zużyty element.

2

obraz obsługa ściągacza TED48027 2
Wcześniej złożony element przykładamy od spodu belki, większy element zapierający musi znaleźć się nad tuleją.

3

obraz obsługa ściągacza TED48027 3
Po założeniu śruby możemy przystąpić do demontażu starej tulei, zwracamy uwagę, aby kształtki prawidłowo się zaparły.

4

obraz obsługa ściągacza TED48027 4
Następnie smarujemy gniazdo odpowiednim środkiem. Możemy użyć pasty do montażu opon.

5

obraz obsługa ściągacza TED48027 5
Zalecamy montaż wzmocnionych tulei TEDGUM 00584273, 00584274. Zwiększona ilość gumy względem OE oraz mocniejsze mocowanie blachy pozwala na dłuższą eksploatację.

6

obraz obsługa ściągacza TED48027 6
Pojedynczą kształtkę do wprasowania zakładamy na tuleję, element zapierający przykładamy na spód belki. Montujemy śrubę.

7

obraz obsługa ściągacza TED48027 7
Podczas wprasowania nowej tulei zwracamy uwagę, aby prawidłowo wchodziła w gniazdo i nie oparła się o dolny element zapierający.

8

obraz obsługa ściągacza TED48027 8
Prawidłowo zamontowana tuleja.

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Nowości lipiec 2022

W lipcu, pomimo sezonu urlopowego, nie zwalniamy z wprowadzaniem nowości do naszej oferty produktowej. Cztery poduszki silnika i skrzyni biegów,

Więcej »

Nowości Luty 2021

Nowe zestawy tulei metalowo-gumowych do samochodów marki Kia oraz Hyundai, a także zestaw poliuretanów do Toyoty 4-Runner oraz Land Cruiser

Więcej »
Nowości TEDGUM Lipiec 2020

Nowe produkty Lipiec 2020

Nasze portfolio zostało poszerzone o 9 nowych produktów. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na górne mocowanie amortyzatora do Nissana X-Trail oraz

Więcej »

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.