Odboje, zwane również ogranicznikami, są niezwykle ważnym elementem układu zawieszenia. Gdy pojazd pokonuje gwałtowne nierówności (np. zjazd ze stromego krawężnika) bez sprawnych odbojów, może dojść do uszkodzenia zawieszenia. Każdy amortyzator posiada wartość graniczną kompresji, nazywaną skokiem. Gdy zostanie ona przekroczona, może dojść do uszkodzenia elementu w wyniku jego zmiażdżenia.

Nie bez znaczenia pozostają również sprężyny zawieszenia. One również posiadają swój zakres pracy. Długotrwała nadmierna kompresja sprężyn może doprowadzić do ich uszkodzenia, a w skrajnych przypadkach nawet do wypadnięcia z gniazda mocującego.

Oferowane przez nas odboje charakteryzują się wysoką wytrzymałością, niezależnie od warunków atmosferycznych, na które te elementy są narażone. Wysokiej jakości mieszanka gumy zapewnia długotrwałą eksploatację oraz skuteczne tłumienie.

Wpisy powiązane z produktem:

Pragniemy, aby korzystanie z naszego serwisu było komfortowe dla wszystkich użytkowników. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w przeglądarce użytkownika plików cookies oraz przetwarzanie anonimowych danych do celów statystycznych przez TEDGUM Tadeusz Wojciechowski, z siedzibą w Rudzie Śląskiej 41-708, ul. Zabrzańska 22 i jego Zaufanych Partnerów. W naszej Polityce Prywatności znajdują się wszelkie informacje dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania danych. Użytkownik w każdej chwili może poprosić o udostępnienie oraz zmianę danych przechowywanych przez Administratora witryny.