Prawidłowy sposób montażu wkładów gumowych do sprężyn (Instrukcja nr 26)

Czym są wkłady do sprężyn?

Wkłady do sprężyn (gumy do sprężyn), to gumowe elementy, które montowane pomiędzy zwojami sprężyn utwardzają zawieszenie oraz zwiększają jego stabilizację. Wkłady wykonane są z odpowiedniej mieszanki gumowej. Posiadają specjalne zagłębienie, które ułatwia stabilne osadzenie ich pomiędzy zwojami sprężyn bez używania dodatkowych elementów montażowych.

Dlaczego stosować wkłady?

Dzięki zastosowaniu wkładów zwiększa się prześwit w samochodzie, a utwardzenie zawieszenia pozwala na przewożenie cięższego ładunku bez nadmiernego obniżenia zawieszenia. W zależności od zapotrzebowania można stosować od jednego do trzech wkładów na jedną sprężynę.

Jak zamontować gumowy wkład do sprężyn w samochodzie?

Poniżej prezentujemy krótką informację na temat tego, jak zamontować wkład między zwojami sprężyny. Cały proces nie jest skomplikowany i jest przeprowadzany bez demontażu sprężyny. Przy montażu/demontażu należy zachować szczególną ostrożność i zapewnić stabilne oparcie samochodu na podnośniku.

1

Umieść Auto na podnośniku, aby rozciągnąć sprężynę. PAMIĘTAJ ! Proces montażu wkładu dokonujemy bez demontażu sprężyny.

Jeżeli uniesienie samochodu nie umożliwi zamontowania wkładu, należy zastosować ściągacze do sprężyn. Ściągacze trzeba zamocować odwrotnie tak, aby rozciągnąć sprężynę. Najlepiej zamontować je między czterema zwojami.

Wkład należy umieścić na środku wysokości sprężyny, nawijając go na zwoje.

Należy pamiętać, aby wkłady zostały zamontowane w dokładnie takiej samej ilości, oraz miejscu po obu stronach osi auta.

2

Po opuszczeniu samochodu z podnośnika upewnij się, czy kołnierze wkładu otuliły sprężynę

3

Prawidłowo zamontowany element

Wkłady gumowe do sprężyn w naszej ofercie

W ofercie posiadamy wkłady do sprężyn w 3 rozmiarach. Pasują one do większości samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych.

00840513

Uniwersalny wkład do sprężyn
odległość między zwojami = 22 mm

00840535

Uniwersalny wkład do sprężyn
odległość między zwojami = 23 mm

00841125

Uniwersalny wkład do sprężyn
odległość między zwojami = 33 mm

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

Wkłady do sprężyn

Nasze wkłady do sprężyn występują w 3 rozmiarach i pasują do większości samochodów osobowych, dostawczych oraz terenowych. Dzięki zastosowaniu wkładów

Więcej »