Wymiana Elementów Gumowych Sprzęgła Sprężarki Klimatyzacji

W celu uchronienia się przed upałami w trakcie wakacyjnych podróży, warto zadbać o to, żeby nasza klimatyzacja była sprawna. Nie wystarczy uzupełnić układ klimatyzacji czynnikiem chłodzącym, gdy inne elementy wymagają naprawy, jak np. gumy na tarczy sprzęgła sprężarki klimatyzacji. Bardzo często ulegają one usterkom, choć nie zawsze użytkownicy samochodów o tym wiedzą. Żaden inny producent nie ma w swojej ofercie tego typu elementów. My oferujemy klientowi ratunek w rozsądnej cenie w porównaniu do cen kompletnych sprężarek klimatyzacji, które sięgają aż 1000 zł. Dodatkowo jesteśmy w stanie wdrożyć do swojej oferty elementy gumowe do kompresorów klimatyzacji większości typów istniejących na rynku. Wystarczy skontaktować się z działem sprzedaży fi rmy TEDGUM, który udzieli niezbędnych informacji. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu, jak w prosty sposób oraz niedużym nakładem sił, czasu i pieniędzy da się wymienić podzespoły niewymienialne w serwisie.

1

Kompresor sprężarki klimatyzacji do Forda Mondeo MK 1. Tuleje gumowe na sprzęgle wymagają wymiany.

2

Pierwszym krokiem jest demontaż tarczy sprzęgła z całej sprężarki. Przed odkręcaniem śruby należy naoliwić i odrdzewić połączenia.

3

Zdemontowana tarcza sprężarki klimatyzacji.

4

Następnie podważamy tarczę sprzęgła, aby odłączyć ją od powierzchni współpracującej ze sprężarką. Blachę należy podważyć przy każdej tulei, uważając przy tym, aby nie uszkodzić ani nie pogiąć żadnego elementu.

5

Na zdjęciu pokazano sposób usunięcia resztek gumy z trzpieni.

6

Przed montażem nowych gumek należy posmarować powierzchnię metalową waleliną techniczną, ułatwia to zamontowanie oraz minimalizuje możliwość uszkodzenia elementów gumowych przy montażu.

7

Na zdjęciu widoczny jest zestaw naprawczy o numerze referencyjnym 00226456 (tuleja gumowa 00223126)

8

Za pomocą specjalnego narzędzia przeciągamy kołnierz z tulei gumowej przez otwór w blasze.

9

Położenie kołnierza poprawiamy w sposób przedstawiony na zdjęciu.

10

Należy nasmarować wazeliną techniczną otwory w tulejach, aby ułatwić montaż sprzęgła sprężarki do elementu dociskowego sprężarki.

11

Na zdjęciu widoczne dwa elementy, które będziemy ze sobą łączyć w następnej operacji.

12

Trzpienie na elemencie dociskowym sprężarki należy nakierować na otwory w tulejach i delikatnie pod prasą ręczną wciskać aż do oparcia się elementu dociskowego sprężarki sprzęgła o gumowe kołnierze tulei. Operację powtórzyć przy każdej z trzech tulei.

13

Prawidłowo złożone sprzęgło sprężarki z elementem dociskowym sprężarki.

14

Po zakończeniu powyższych czynności należy dokręcić tarczę sprzęgła wraz z elementem dociskowym do drugiej części sprężarki

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii

mechanik

Wymiana tulei wahliwej

Tuleja wahliwa (pływająca) to szczególny przypadek tulei wahacza. Różni się ona budową w porównaniu do standardowej tulei metalowo-gumowej zarówno wyglądem

Więcej »

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszej listy mailingowej !

Zgłoszenie błędów na stronie