Ford Mondeo -wymiana elementów gumowych sprzęgła sprężarki klimatyzacji (Instrukcja nr 2) – produkt wycofany

W celu uchronienia się przed upałami w trakcie wakacyjnych podróży warto zadbać o to, żeby nasza klimatyzacja była sprawna. Nie wystarczy uzupełnić układ klimatyzacji czynnikiem chłodzącym, gdy inne elementy wymagają naprawy, jak np. gumy na tarczy sprzęgła sprężarki klimatyzacji. Bardzo często ulegają one usterkom, choć nie zawsze użytkownicy samochodów o tym wiedzą. Elementy tego typu nie są dostępne jako część zamienna OE i dlatego najczęściej serwisy zalecają wymianę całego elementu. Rozwiązanie takie jest oczywiście znacznie bardziej kosztowne, szczególnie że naprawa nie jest bardzo skomplikowana. Dodatkowo jesteśmy w stanie wdrożyć do swojej oferty elementy gumowe do kompresorów klimatyzacji większości typów istniejących na rynku. W poniższym artykule postaramy się zaprezentować, jak w prosty sposób oraz niedużym nakładem sił, czasu i pieniędzy można wymienić elementy w samochodzie Ford Mondeo.

1

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 1
Kompresor sprężarki klimatyzacji do Forda Mondeo MK 1. Tuleje gumowe na sprzęgle wymagają wymiany.

2

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 2
Pierwszym krokiem jest demontaż tarczy sprzęgła z całej sprężarki. Przed odkręcaniem śruby należy naoliwić i odrdzewić połączenia.

3

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 3
Zdemontowana tarcza sprężarki klimatyzacji.

4

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 4
Następnie podważamy tarczę sprzęgła, aby odłączyć ją od powierzchni współpracującej ze sprężarką. Blachę należy podważyć przy każdej tulei, uważając przy tym, aby nie uszkodzić ani nie pogiąć żadnego elementu.

5

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 5
Na zdjęciu pokazano sposób usunięcia resztek gumy z trzpieni.

6

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 6
Przed montażem nowych gumek należy posmarować powierzchnię metalową wazeliną techniczną, ułatwia to zamontowanie oraz minimalizuje możliwość uszkodzenia elementów gumowych przy montażu.

7

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 7
Na zdjęciu widoczny jest zestaw naprawczy sprężarki klimatyzacji do samochodów marki Ford o numerze referencyjnym 00226456 (tuleja gumowa 00223126)

8

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 8
Za pomocą specjalnego narzędzia przeciągamy kołnierz z tulei gumowej przez otwór w blasze.

9

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 9
Położenie kołnierza poprawiamy w sposób przedstawiony na zdjęciu.

10

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 10
Należy nasmarować wazeliną techniczną otwory w tulejach, aby ułatwić montaż sprzęgła sprężarki klimatyzacji do elementu dociskowego sprężarki.

11

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 11
Na zdjęciu widoczne dwa elementy, które będziemy ze sobą łączyć w następnej operacji.

12

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 12
Trzpienie na elemencie dociskowym sprężarki należy nakierować na otwory w tulejach i delikatnie pod prasą ręczną wciskać aż do oparcia się elementu dociskowego sprężarki sprzęgła o gumowe kołnierze tulei. Operację powtórzyć przy każdej z trzech tulei.

13

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 9
Położenie kołnierza poprawiamy w sposób przedstawiony na zdjęciu.

14

obraz instrukcja sprzęgło sprężarki 10
Należy nasmarować wazeliną techniczną otwory w tulejach, aby ułatwić montaż sprzęgła sprężarki do elementu dociskowego sprężarki.

Zestaw wkładów sprzęgła sprężarki klimatyzacji do samochodów marki Ford jest dostępny w naszym katalogu pod kodem 00226456.

Powyższa instrukcja ma charakter poglądowy i służy do uproszczonego zobrazowania sposobu przeprowadzenia naprawy. Firma TEDGUM nie odpowiada za ewentualne błędy oraz nieodpowiednią interpretację instrukcji. Naprawa powinna być wykonana przez wykwalifikowany personel, przy użyciu odpowiednich narzędzi oraz przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa.Wszelkie prawa zastrzeżone. Instrukcje przeznaczone są dla klientów i użytkowników produktów TEDGUM, wykorzystywania, kopiowanie i rozpowszechnianie instrukcji w innym celu bez pisemnej zgody firmy TEDGUM jest zakazane.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Więcej w tej kategorii